דרכון לפורטוגל

בשנת 2015 חוקק בפורטוגל חוק לפיו מגורשי פורטוגל וספרד רשאים וזכאים לקבל אזרחות פורטוגלית המאפשרת הוצאת דרכון לפורטוגל. פורטוגל הינה מדינה אשר שייכת לאיחוד האירופאי מה שמקנה למחזיקים בדרכון לפורטוגל את האפשרות ליהנות מזכויות רבות בפורטוגל ובכל רחבי אירופה, אזרחות זו ניתנת למגורשי ספרד ופורטוגל אשר מצליחים להוכיח נצר או קשר למגורשי פורטוגל. תהליך קבלת דרכון לפורטוגל מחייב הצגת מסמכים המספקים הוכחה בדבר הקשר של מגיש הבקשה למגורשי פורטוגל וכן מעבר של הליכי בירוקרטיה שונים בהם הגשת טפסים, סיוע בנוטריון והצגת מסמכים אישיים.

הוכחת זיקה לקהילה היהודית ולצאצאי גירוש ספרד

תהליך הוצאת דרכון לפורטוגל כולל בראשיתו צורך בקבלת אישור מהקהילה היהודית במדינה וכן אישור שהמבקש הינו אכן צאצא למגורשי פורטוגל. על המבקש להוכיח את קיום הקשר מבחינה תרבותית והיסטורית ליהודי ספרד, כאשר ניתן להוכיח גם זיקה לקהילה יהודית אחרת מחוץ לפורטוגל אשר מקיימת את המסורת של יהודי פורטוגל. ממשלת פורטוגל הוציאה רשימה הכוללת את שמות המשפחה האופייניים של יהודים שגורשו במאה ה – 15 מפורטוגל ומספרד, כך שניתן לאתר את הזכות לזכאות בהתאם לשם המשפחה המופיע ברשימה, חשוב לציין כי הימצאות השם ברשימה אינו מהווה תנאי הכרחי.

הליך הגשת הבקשה ואישורה

התקדמות בתהליך כוללת הגשת מסמכים לשגרירות פורטוגל, כאשר חלקם של האישורים והמסמכים מחויבים להיות מוגשים בידי נוטריון וזאת במטרה לאמת את המסמכים או את ההצהרות. לאחר איסוף כל המסמכים הרלוונטיים, ניתן לפנות לשגרירות פורטוגל ולהגיש את המסמכים. לאחר קבלת כל האישורים, תתאפשר קבלת אזרחות ולאחריה קבלת הדרכון. החוק מעניק זכאות וזכות להקבלת דרכון לפורטוגל עבור כל מי שמוכיח כי הוא מגיע ממדינות אשר קלטו את יוצאי ספרד ופורטוגל לאחר הגירוש במאה החמש עשרה בהן: טורקיה, יוון, בולגריה, מרוקו, מצרים, הולנד ועוד. הליך הגשת הבקשה טוב שיתבצע בליווי של חברה מקצועית שזהו תחום התמחותה וכן תחת ייעוץ של גורם משפטי מקצועי, שכן נקיטה בפעולה זו עשויה לשפר את סיכויי קבלת הדרכון בזכות שיתוף הפעולה המלא המתקיים עם הקהילות היהודיות בפורטוגל.

בדיקת מידת התאמה וקבלת אזרחות

לאחר פגישת ייעוץ ראשונית, ניתן לדעת על פי אילן היוחסין את מידת ההתאמה של הלקוח להוצאת הדרכון. קבלת דרכון לפורטוגל מהווה פועל יוצא של קבלת האזרחות, כאשר זו תקפה לכל החיים ותוקף הדרכון לפורטוגל הינו לחמש שנים וניתן לחדשו בקונסוליה בישראל או בליסבון. חשוב לציין כי החזקה בשתי אזרחויות מותרת על פי החוק וכן כי לא ניתן להעביר זכות לאזרחות בין ההורים לילדים.

2 thoughts on “דרכון לפורטוגל”

 1. היי לכולם,
  אני רוצה להמליץ לכם על חברת איזי פספורט שיוכלו לסייע לכם
  ולומר באופן חד משמעי אם גם לכם יש זכאות לדרכון ליוצאי ספרד.
  בזכותם ישראלים רבים מחזיקים בדרכון המיוחל ויש להם את
  מיטב האפשרויות בהחלטות עתידיות. למידע על הדרכון והתהליך
  לחצו על הקישור.

 2. שלום רב לכולם,
  לכל מי שמברר על זכאות לקבלת דרכון אירופאי וזקוק לעזרה
  מקצועית בקשר לכך, עצה שלי תפנו ל"אירו פספורט", חברה
  ותיקה שסייעה לי ולעוד מאות לקוחות מרוצים בנידון באופן
  יסודי וקפדני. כל הפרטים שלהם בקישור שצירפתי כאן. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.